Home / Lajme / Botë / Shemben dy ndërtesa në Stamboll, nuk ka të lënduar
STAMBOLL (AA) - Shemben dy ndërtesa në Beyoğlu të Stambollit. Sipas informacioneve dy godina në Tarllabashë të Beyoğlu-s janë shembur për shkaqe ende të panjohura. ( Abidin Mutlu Bozdağ - Anadolu Ajansı )

Shemben dy ndërtesa në Stamboll, nuk ka të lënduar

Shemben dy ndërtesa në Beyoğlu të Stambollit. Sipas informacioneve dy godina në Tarllabashë të Beyoğlu-s janë shembur për shkaqe ende të panjohura.

Në vendngjarje janë dërguar zjarrëfikëset, ekipet policore dhe ato të shëndetësisë. Sipas kontrolleve paraprake godinat e shembura ishin bosh në kohën kur janë shembur.

Ndërkohë rrugët në të cilat ndodheshin godinat janë bllokuar për trafikun.

Operacioni për heqjen e inerteve nga godinat e shembura është duke vazhduar ende, ndërkohë prefekti i Stambollit, Vasip Shahin ka shkuar në vendngjarje për të marrë informacione mbi incidentin.

Gjithashtu lexo

Nga shtatori çerdhet me dy ndërrime, ja oraret

Nga shtatori çerdhet do të fillojnë të punojnë me dy ndërrime. Kështu njoftoi sot ministra …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *