Home / Kryesoret / Shkëndija fiton, Renova humb

Shkëndija fiton, Renova humb

Në ndeshjen e parë të stinorit pranveror ekipi I Shkëndijes ka shënuar fitore me rezultat 2-0. Në ndeshjen e zhvilluar në Kërçovë ku udhëtuan një numër I madh I tifozëve Ballistët, ekipi tetovarë ka shënuar fitore edhe atë, në pjesën e parë, përmes futbollistit Radevski në minutën e 37. Edhe në pjesën fitorja e SHkëndijës në asnjë moment nuk u vë në pikpyetje.Në minutëne 53 sërish radevski shënoi dhe vulosi fatine kësaj ndeshje. Në ndërkohë ekipi I Renovës në ndeshjene parë kundër kampionit vjeshtor Vardar ka pësuar humbje me rezultat 4-1.Sileksi me Bregallnicën përfundoi pa fitues me rezultat 2-2. Ndërsa në neshjen tjetër Shkupi mundi metalurgun e Shkupit me rezultat 1-0.(Tv Koha)

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *