Home / Kryesoret / Shqiptarët e Çairit e dërmuan donatorin e Kryqit në Butel të Shkupit! (FOTO)

Shqiptarët e Çairit e dërmuan donatorin e Kryqit në Butel të Shkupit! (FOTO)

Gjatë ditës së sotme është rrahur kryetari i Kongresit Botëror Maqedonas, Todor Petrov, pas shenjtërimit të kryqit në Butel të Shkupit.

Mësohet se shqiptar nga Çairi e kanë rrahur donatorin dhe nismëtarin e Kryqit në komunën e Butelit në Shkup.

Sipas policisë, Petrov është duke u trajtuar në klinikat e Shkupit.

Ai është sulmuar nga persona të panjohur, menjëherë pas fjalimit të tij në Butel, ku ai ndoqi ngjarjen e hedhjes së gurthemelit të kryqit të ri në këtë komunë.
2-237

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *