Home / Kryesoret / Spasovski në Tetovë:LSDM kushtëzon pjesëmarrjen në zgjedhje

Spasovski në Tetovë:LSDM kushtëzon pjesëmarrjen në zgjedhje

LSDM ende nuk ka vendosur se a do të merrë pjesë në zgjedhjet e 5 qershorit. Sekretari gjeneral I kësaj partie Oliver Spasovski I pyetur nga Tv Koha se cili është qëndrimi I kësaj partie pasi që gjatë tërë fjalimit të sotëm në Tetovë, Spasovski ka theksuar se me 5 qershorë do të fitojë Maqedonia dhe do të fitojë LSDM-ja. Spasovski sërish nuk ka dalur me qëndrim të prerë por ka kushtëzuar pjesëmarrjen e partisë në zgjedhjet e 5 qershorit.“Maqedonia patjetër të përgatitet për zgejdhje fer, të lira dhe demokratike, patjetër që të plotësohet të gjitha kushtet që janë të nevojshme dhe parashihen në Marrëveshjen e Përzhinos, për krijimin e një ambient për zgjedhje të lira dhe të lëmë hapësirë që qytetarët lirshëm të vendosin se për këtë do të votojnë.nëse kjo ndodh, besoj se do të ndodhë, më 5 qershorë do të fitojë Maqedonia demorkatike”, deklaroi për Tv Kohën Ministri Spasovski.(Tv Koha).

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *