Home / Lajme / Kronika e zezë / Të shtëna në Kazermën e Tetovës

Të shtëna në Kazermën e Tetovës

Rreth orës 7 e 15 minuta të mëngjesit në kazermën “Erebino” e locuar në fshatin Siriçinë të Tetovës, një ushtar profesionist që ka qenë duke bë roje, ka vërejtur një person të panjohur me jelek dhe me kapelë të zezë, me pushkë dhe me qen gjuetie, kurse më pas ka dërguar edhe të shtëna.
Personi i panjohur është paralajmëruar të ndalet, por ka arritur të ikë. Pas ngjarjes është kryer hetim në teren me ç’rast janë gjetur 5 gëzhoja me kalibër 12 mm. po ndërmerren masa për ndriçim të plotë të rastit.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *