Home / Kryesoret / Tensionohet situata para gjykatës mes policise dhe familjarëve të grupit të Kumanovës

Tensionohet situata para gjykatës mes policise dhe familjarëve të grupit të Kumanovës

Në këto momente është paraqitur tension para Gjykatës Themelore në Shkup, për shkak se policia nuk po lejon familjarët e pjesëtarëve të grupit të Kumanovës të prezentojnë në seancën ndaj familjarëve të tyre.
Kjo i ka revoltuar familjarët, të cilët kërkojnë të prezantojnë ashtu siç e mundëson ligjin.
Policia arsyetohet se salla është e vogël dhe për këtë arsye nuk mund ti lejojnë brenda.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *