Home / Kryesoret / Thaçi sot në Tiranë do të takojë Nishanin

Thaçi sot në Tiranë do të takojë Nishanin

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, z.Menduh Thaçi, sot në mesditë do të realizojë vizitë zyrtare në Tiranën, ku do të takojë Presidentin, Bujar Nishani.
Pritet që tema e bisedimeve të jenë zhvillimet e fundit politike në Maqedoni dhe Shqipëri.
“Ky takim është në vazhdën e takimeve që Kryetari i PDSH-së i zhvillon me faktorët ndërkombëtar, si dhe me faktorët relevant shqiptar në rajon”, thuhet në njoftimin e PDSH-së. (

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *