Home / Kryesoret / Theren me thikë dy nxënës shqiptarë, alarm në Gjimnazin Zef Lush Marku!

Theren me thikë dy nxënës shqiptarë, alarm në Gjimnazin Zef Lush Marku!

Një incident i rrëndë ka ndodhur para pak castesh në gjimnazin Zef Lush Murku në Shkup mëson eksluzivisht Agjencia e Lajmeve Zhurnal.

Gazetari jonë nga terreni raporton për momentin se bëhet fjalë për një përleshje mes dy grupeve të nxënësve të cilët pas një zënke verbale kanë nxjerë thikat dhe kanë shkaktuar plagë të rrënda. Nga incidenti kanë mbetur të plagosur dy nxënës të cilët momentalisht gjenden në Spital.

Në ambientet e gjimnazit është shkaktuar një revolt e madhe. Incidenti ka ndodhur rreth orës 10.30 minuta në kohën e pushim të gjatë.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *