Home / Kryesoret / Ulet çmimi i benzinës, dizeli nuk ndryshon

Ulet çmimi i benzinës, dizeli nuk ndryshon

Çmimet e derivateve të benzinës dhe të dizelit prej sonte në mesnatë ulen për një denar për litër, kështu vendosi sot Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE).

Çmimi i ri i shitjes me pakicë i EUROSUPER BS-95 paraqet 55 denarë për litër, EUROSUPER BS-98 do të shitet për 57 EURODISEL (D-E V) për 41, ndërsa i Vajit ekstra të lehtë për amvisëri (EL-1) për 30 denarë për litër.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *