Home / Lajme / Maqedoni / Uniteti: Uron qytetarët e Kosovës për 8 vjetorin e pavarësisë

Uniteti: Uron qytetarët e Kosovës për 8 vjetorin e pavarësisë

Të nderuar shqiptarë,

Pavarësia e Republikës së Kosovës është kthesa më e madhe historike e popullit shqiptar në shekullin e ri drejt pavarësisë, lirisë dhe demokracisë. Ky përvejtor i 8-të vërteton rrugën e drejtë në të cilën është duke hapëruar Kosova në ndërtimin e një demokracie multietnike, pluraliste dhe tolerante. Në këtë përvjetor të rëndësishëm për mbarë kombin shqiptar, gëzohemi për Kosovën si shtet i pavarur dhe urojmë që të përparojë drejt integrimit të plotë euro-atlantik dhe në ndërtimin e një të ardhmeje më të mirë për të gjithë qytetarët e Kosovës.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *