Home / Kryesoret / KSHZ-ja nesër fillon me pastrimin e listave zgjedhore

KSHZ-ja nesër fillon me pastrimin e listave zgjedhore

Në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve të Maqedonisë (KSHZ), sipas paralajmërimeve, nesër fillon pastrimi (azhurnimi) i Listës unike zgjedhore, që është një ndër kushtet kryesore për zgjedhje korrekte dhe demokratike, të cilat janë caktuar për më 5 qershor të këtij viti.

Të hënën do të fillojë kryqëzimi i të dhënave në KSHZ, ku pas fundjavës IT konsulentët do të përfundojnë vlefshmërinë e bazave të marra nga 11 institucionet shtetërore.

Pas përfundimit të kryqëzimit të të dhënave, do të hapet rruga për kontrolle në terren që do të përmbyllin pastrimin e listave zgjedhore.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *