Home / Kryesoret / Vendosi flamurin kombëtar në mbi 30 metra lartësi

Vendosi flamurin kombëtar në mbi 30 metra lartësi

Asllan Morina, 86-vjeçar, nga Shipoli i Mitrovicës edhe për këtë përvjetor të Pavarësisë e ka vendosur flamurin kombëtar mbi antenen me më shume se 30 metra të lartë në këtë lagje,

Plaku çdo vit i mahnit të gjithë banorët me guximin për t’u ngjitur dhe zbritur nga ky objekt i lartë pa përdorë asnjë masë mbrojtëse.

 

Në pamjet në vijim, ai shihet duke u ngjitur antenes, këtë të diele, transmeton Klan Kosova.Kjo nuk është hera e parë që ky qytetar i Kosovës, bën një vepër të tillë në shenjë respekti për Pavarësinë e Kosovës, Klan Kosova transmeton edhe disa nga momentet e ngritjes së flamurit nga po i njejti por në vitet e kaluara.

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *