Home / Kryesoret / Veseli nuk merr pjesë në takimin me Jahjagën, arsyeja Ramush Haradinaj

Veseli nuk merr pjesë në takimin me Jahjagën, arsyeja Ramush Haradinaj

Në takimin i cili ka filluar para pak minutash në mes të presidentes Jahjga dhe Mustafës Thaçit e Haradinajt ka qenë e planifikuar që pjesë e takimit të jetë edhe kryeparlamentari Kadri Veseli.

Mirëpo arsyeja e mos prezencës së Veselit në këtë takim ka të bëjë me liderin e AAK-së Ramush Haradinaj, ku ky i fundit kishte thënë se do të marrë pjesë në takim vetëm në rast se Veseli nuk do të jetë aty.E duke parë që vendi është një krizë të thellë politike, Kadri Veseli ka vendosur që të mos jetë pjesë e këtij takimi në mënyrë që të vazhdohet dialogu në mes pozitës e opozitës për të gjetur një zgjidhje për dalje nga kriza.

Gjithashtu lexo

Dënohet deputeti zviceran që ironizoi me vrasjen e një shqiptari në xhami

Gjykata e Qarkut në Sitten/Sion (Kantoni Valis) ka dënuar deputetin nacional Jean-Luc Ador për diskriminim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *