Home / Lajme / Kronika e zezë / Vjedhje në Tenovë

Vjedhje në Tenovë

Në periudhën mes datës 30 të muajit të kaluar dhe datës 9 të këtij muaji, persona të panjohur kanë kryer vjedhje bizhuteri ari në shtëpinë e A.K 25-vjeçar nga fshati Tenovë e Tetovës, njofton SPB-Tetovë.

Në rrethana të paqarta, pa gjurmë dhe pa dëmtime e ka hapur derën e dhomës së gjumit në katin e parë të shtëpisë dhe nga komo, e cila ishte mbyllur, dmth nga një çante femre ka  arritur të marr pesëmbëdhjetë copë e bizhuteri të ndryshme ari, kurse një pjesë të bizhuterisë e ka lënë gjithashtu edhe çantën.

Mbrëmë kur gruaja e tij A.K ka hapur çantën ka vënë re se nuk janë bizhuteritë e arit dhe e ka raportuar vjedhjen, e cila sipas raportuesit demi i përgjithshëm material, sipas pronarit është vlerësuar në 500 mijë denarë.

Është për inspektimi dhe po punohet për të ndriçuar rastin dhe zbulimin e autorëv

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *