Home / Kryesoret / VMRO DPMNE: KSHZ-ja të mbajë seancë urgjente dhe publike

VMRO DPMNE: KSHZ-ja të mbajë seancë urgjente dhe publike

VMRO-DPMNE kërkon që KSHZ-ja të mbajë një seancë publike në të cilën duhet të marrin pjesë edhe nga një përfaqësues të katër partive politike për të përcaktuar nëse ka mundësi  dhe kushte për të për mbajtjen e zgjedhjeve më 24 prill.

Anëtari i Komitetit Ekzekutiv të partisë Ilija Dimovski refuzoi të përgjigjet nëse ai do të respektojë vendimin e komunitetit ndërkombëtar në qoftë se ato do të vendosin për shtyrjen e zgjedhjeve.

Gjithashtu lexo

Sali Berisha: “Shkëndija” e Tetovës bën sot historinë!

Ish- kryeministri Sali Berisha i kushton një status ndeshjes mes Milanit dhe Shkëndijës së Tetovës, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *