Home / Kryesoret / Zaev: Zgjedhjet e lira dhe demokratike do të sjellin ndryshime në Maqedoni

Zaev: Zgjedhjet e lira dhe demokratike do të sjellin ndryshime në Maqedoni

Vendimi i VMRO-së dhe BDI-së paraqet edhe një mposhtje për Nikolla Gruevskin. Sonte u konfirmua se asgjë më nuk varet nga Nikolla Gruevski. Garantuesit të Marrëveshjes së Përzhinës treguan se sa janë të rëndësishme zgjedhjet e lira dhe demokratike për Maqedoninë. Nikolla Gruevski frikësohet prej zgjedhjeve të lira dhe demokratike, sepse në to do të pësoj fiasko. Në Maqedoni duhet dhe do të ketë zgjedhje të lira dhe demokratike, sepse vetëm zgjedhjet e lira dhe demokratike do të sjellin ndryshime në Maqedoni, tha Zoran Zaev, kryetar i LSDM-së.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *