Home / Kryesoret / Zeqiri: Maqedonia ka 280 mijë votues fiktivë

Zeqiri: Maqedonia ka 280 mijë votues fiktivë

Profesori i ekonomisë, Izet Zeqiri, i njohur për analizat e tij statistikore thotë se Maqedonia ka 280 mijë votues fiktivë.

Nga 2 milion e 50 mijë banorë, nëse i hjekim 500 mijë banor nën moshën 18 vjeçare, që nuk kanë të drejtë vote, ngelin 280 mijë votues fiktiv. Këta ky pushtet i përdor për manipulim zgjedhor. Përmes kësaj ndikohet edhe tek interesi shqiptar  duke rritur nivelin e dontit dhe numrin e deputetëve. Kjo është një problem shumë i rëndësishëm dhe ne si shqiptar duhet të flasim dhe të bëjmë përpjekje maksimale që kjo listë të pastrohet”, deklaroi Zeqiri në TV21, transmeton agjencia e lajmeve INA.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *