Home / Kryesoret / Zgjedhjet më 5 qershor, VMRO dhe BDI votuan vendimin

Zgjedhjet më 5 qershor, VMRO dhe BDI votuan vendimin

Me 73 vota pro, asnjë kundër, dhe 7 abstenime, Kuvendi i Maqedonisë votoi ndryshimet e Kodit Zgjedhor, që zgjedhjet e parakohshme parlamentare të mbahen më 5 qershor të këtij viti.

Për datën e re votuan deputetët e VMRO DPMNE-së dhe BDI-së, deputetët e PDSH-së votuan të abstenuar, ndërsa LSDM-ja nuk votoi fare.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *