Home / Sport / 2 persona të vrarë dhe 51 të tjerë të plagosur gjatë përleshjes së tifozëve të futbollit në Marok

2 persona të vrarë dhe 51 të tjerë të plagosur gjatë përleshjes së tifozëve të futbollit në Marok

Në përleshjen e tifozëve të futbollit që ndodhi në Daru Bejda, kryeqytetin ekonomik dhe qytetin më të madh të Marokut, dy persona janë vrarë dhe 51 të tjerë janë plagosur.

Agjencia shtetërore iraniane e lajmeve njoftoi se përleshja ndodhi mes dy grupeve tifozesh të ekipeve të futbollit “Al-Rrexha” dhe “Shabab Rife Hasima” në fund të ndeshjes që u zhvillua në stadiumin Muhamedi i VI-të në qytetin Daru Bejda. Ekipi Al-Rrexha në këtë ndeshje fitoi 2-0.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *