Home / Sport / 76 milion euro për Aubameyangun

76 milion euro për Aubameyangun

Manchester United është e gatshme të shpenzoj 76 milion euro për yllin e Borussia Dortmundit, Pierre-Emerick Aubameyang.

Drejtuesit e Manchester Unitedit kanë filluar bisedat sekret për transferimin e Pierre-Emerick Aubameyang nga Borussia Dortmundit gjatë verës, raporton Daily Mirror.

Edhe pse ende nuk dihet se kush do ta drejtoj ekipin nga ‘Old Trafford’ sezonin e ardhshëm, ekipi nga Premierliga po synon t’i siguroj shërbimet e lojtarit më të mirë të Afrikës për vitin 2015.

Sipas Daily Mirror, gjiganti anglez është i gatshme të shpenzoj 60 milion funte (76 milion euro) për yllin e Borussia Dortmundit, Pierre-Emerick Aubameyang.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *