Home / Lajme / Kronika e zezë / Aksidentohet 86 vjeçari nga Tetova (VIDEO)

Aksidentohet 86 vjeçari nga Tetova (VIDEO)

Këmbësorët vazhdojnë të jenë viktimë në rrugët e Tetovës. Pothuajse në çdo dy ditë regjistrohen aksidente ku për pasojë lëndohen këmbësorët. Kësisoji në orët e paraditës, një plak 86 vjeçarë është aksdientuar në rrugën e Ilindenit në Tetovë nga një veturë. Sipas policisë së Tetovës, në orën 5 e 30 të mëngjesit të ditës së diel, vetura e tipit pasat me targa të Tetovës e drejtuar nga I.I nga Tetova ka goditur 86 vjeçarin J.Sh nga Tetovë i cili në atë moment sapo ka dalë nga xhamia dhe ka qenë duke vozitur biçikletën. Për pasojë personi në moshë ka marrë lëndime trupore edhe atë thyerrje të krahut të djathtë dhe është dërguar në Spitalin klinik të Tetovës. Më pas ai është lëshuar për kurim shtëpiak.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *