Home / Lajme / Maqedoni / Aktivistët e VMRO-së paralajmërojnë rotesta para MPB-së për rastin e kryqit në Butel (Foto)

Aktivistët e VMRO-së paralajmërojnë rotesta para MPB-së për rastin e kryqit në Butel (Foto)

Partia në pushtet VMRO-DPMNE mobilizohet për protest para MPB-së. TAshmë janë dërguar SMS ndërmjet anëtarësisë për protesta kundër Oliver Spasovskit, – transmeton “Tetova1”.

VMRO-ja e kupton revoltën e qytetarëve që nuk u bë asgjë për ta bërë të drejtën të sundojë në Butel.
VMRO-ja ka apeluiar deri të qytetarët për një protestë të qetë dhe oa incidente.
Megjithatë, partitë e kanë gjykuar sjelljen e këtillë të DMRO-BDI-së për krijim incidenteve me dashje, ngaqë një skenar i këtillë i shërben vetëm pushtetit.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *