Home / Lajme / Botë / Alarm në Francë, evakuohet aeroporti

Alarm në Francë, evakuohet aeroporti

Mësohet se është evakuuar aeroporti “Toulouse-Blagnac” në Francë, për shkaqe sigurie, raporton Anadolu Agency (AA).

Në aeroportin i cili është evakuar në orët e para të mëngjesit, janë zbritur udhëtarët brenda avionëve dhe janë transferuar forcat e sigurisë në aeroport nga qendra e qytetit Toulouse.

Autoritete nuk kanë dhënë asnjë deklaratë në lidhje me shkakun e evakuimit të aeroportit.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *