Home / Lajme / Rajon / Alarm për bombë në Athinë

Alarm për bombë në Athinë

Një telefonatë anonime vuri Athinën në gatishmëri pas një alarmi për bombë në aeroportin ndërkombëtar.

Sipas telefonatës së bërë rreth orës 09:35 me orën lokale në aeroportin “Eleftherios Venizelos” është vendosur një pako shpërthyese.

“Të evakuohet aeroporti. Do të bëhet njësoj si në Bruksel. Ky nuk është njoftim i rremë”, u tha gjatë telefonatës.

Policia menjëherë nisi kontrollet në aeroport për të verifikuar vërtetësinë e telefonatës, përcjell Shekulli.

Ky kërcënim vjen një ditë pas sulmeve terroriste në aeroportin dhe metronë e Brukselit, ku humbën jetën 34 persona dhe u plagosën më shumë se 200 të tjerë.

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *