Home / Lajme / Maqedoni / Ambasada amerikane në Shkup, kritika të ashpra për gjykatën Kushtetuese

Ambasada amerikane në Shkup, kritika të ashpra për gjykatën Kushtetuese

Pas informatave se gjykata kushtetuese nuk ka lejuar xhirimin e mbledhjes së sotme në rëndin e së cileës është edhe ndryshimi i ligjit për amnisti ka reaguar edhe ambasada e SHBA-ve në Shkup shkruan Zhurnal Maqedoni.

Ajo përmes profilit të saj zyrtar në Twiter ashpër ka kritikuar vendimin e tillë të gjykatës.

Pse gjykata Kushtetuese ka mbyllur mbledhjen e sotme?

Transparenca ka një rëndësi të ve çantë për cdo institucion ka shkruar ambasada në profilin e tyre në Twiter.

Ndryshe gazetarët ende presin ndonjë reagim nga gjykata Kushtetuese, por nuk marrin përgjigje pse nuk janë lëshuar në sallë dhe të ndjekin mbledhjen.

Gazetarët nuk janë informuar as me faktin se a janë votuar ndryshimet apo jo.
twiter

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *