Home / Kryesoret / Arrestohet shqiptari në kufirin Gjermani/Zvicër

Arrestohet shqiptari në kufirin Gjermani/Zvicër

Një 27 vjeçar shqiptar është arrestuar nga roja kufitare zvicerane, mesditën e së hënës, pasi kaloi policinë gjermane në autostradën e Weiler, njofton presseportal.de.

Ai tentoi të udhëtonte drejt Zvicrës, kur u vërejt se dispononte pasaportë të falsifikuar rumune dhe një patentë shoferi po nga i njejti vend, përcjell botasot.info.

Shqiptari vinte nga Hamburgu, ku kishte jetuar disa vjet, ndërsa tani është ngritur një procedim penal kundër tij./Bota sot

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *