Home / Lajme / Maqedoni / As Gjykata Kushtetuese nuk e shpëton Nikolla Gruevskin

As Gjykata Kushtetuese nuk e shpëton Nikolla Gruevskin

LSDM përmes një reagimi ka theksuar se të dëgjueshmit partiak në Gjykatën kushtetuese, Elena Gosheva, Jovan Josifovski dhe Nikolla Ivanovski nuk do mund ta shpëtojnë Nikolla Gruevskin nga përgjegjësia për mashtrimet zgjedhore. Sipas kësaj partie, është zbuluar lidhshmëria partiake të Goshevës dhe Josifovskit me VMRO-DPMNE-në.

“Për vëllain e gjykatësit Ivanovski është ngritur kallëzim para tre vitesh, ndërsa ende nuk dihet gjë rreth kësaj.

Vajza e Elena Goshevës, Sllobodanka është drejtore e një sektori në Telekom, ku drejtor ekzekutiv është kumbari i Sasho Mijallkovit, Zharko Lukovski. Slobodanka Gievska, apo Gosheva ka qenë nënkryetare e të rinjve të VMRO-së…”, reagojnë në LSDM.

Gjithashtu lexo

Kujt i pengon xhamia në Kodrën e Diellit dorëzohet padi penale ndaj ndërtuesit të xhamisë

Pronarët e vilave në Kodrën e Diellit deri në Prokurorinë Themelore Publike në Tetovë, kanë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *