Home / Sport / Avdijaj lë Gjermaninë për Shqipërinë (Foto)

Avdijaj lë Gjermaninë për Shqipërinë (Foto)

Donis Avdijaj është i gatshëm të pranoj ftesën e Kombëtares shqiptare

Donis Avdijaj i ka dhen fund hamendjeve. Ylli i Sturm Graz ka vendosur ta përfaqësoj Kombëtaren shqiptare. Madje, sulmuesi 19 vjeçari, i cili është në pronësi të Schalkes, shprehet i gatshëm të luaj me kuqezinjtë në “Euro 2016”

“E kam thënë tashmë, që në vitin 2015, se kërkesa e Shqipërisë ishte një nder i madh për mua. Megjithatë, ajo nuk mbërriti tek unë për shkak të lëndimit dhe mungesës së praktikës së lojës. Unë nuk isha mjaft i fortë në ato momente”, ka deklaruar Avdijaj për “Sport Bild”

“Djemtë, të cilët e kanë arritur këtë sukses të madh, sigurisht që meritojnë të jenë edhe në finalet e Kampionatit Europian. Por, në qoftë se ekipi kombëtar shqiptar ka nevojë për mbështetjen time, unë do të jem atje”. ka ai.

Avdijaj ka nënshtetësi gjermane, derisa deri më tani ka luajtur për përfaqësuesen U16, U17 dhe U19 të Gjermanisë.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *