Home / Kryesoret / Avokati Naser Raufi lëshoi seancën gjyqësore në shenjë revolte

Avokati Naser Raufi lëshoi seancën gjyqësore në shenjë revolte

Avokati Naser Raufi para disa minutave lëshuar senacën e sotne gjyqsore për Grupin r Kumanovës, shkruan Lajm. Ai seancën e lëshoi në shenjë pakënaqësie për shkak të pamundësimit të prëzencës se familjarëve të akuzuarëve dhe për shkak të pamundësisë së prezencës së gazetarëve.

Bashkë me Raufin, gjykatën e lëshuan edhe avokati Asmir Alispahiq dhe Bujar Kurtishi. Gjykatësja u arsyetua se seanca është transparente dhe ee aty ka përfaqqsues nga OSBE, Komiteti i Helsinkit dhe ambasada e Kosovës. Gjykatësja i paralajmëroi avokatët se për shkak të lëshimit të seancës do të dënohen dhe do të detyrohen të paguajnë harxhimet e seancës.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *