Home / Sport / Barcelona para dhe një futbollist për Ozilin

Barcelona para dhe një futbollist për Ozilin

Barcelona e ka marrë shumë seriozisht transferimin e Mesut Ozilit.

Mesut Ozil mund të jetë duke luajtur vitin e tij të fundit në Premierligë, pasi nga edicioni i ardhshëm mund të kthehet në La Liga.

Barcelona është skuadra që e dëshiron atë dhe është gati që përveç parave të ofrojë edhe një futbollist Arsenalit, shkruan AS.
Skuadra angleze është e interesuara për Munir, Arda Turan dhe Sandro, njëri prej të cilëve mund të përfshihet në marrëveshje për Ozilin.

Problem mbete një klauzolë në kontratën e Ozilit, ku në rast se lojtari dëshiron të kthehet në La Liga, atëherë Reali është skuadra e parë që do të pyetet nëse dëshiron ta transferojë.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *