Home / Lajme / Maqedoni / Bexheti: “Materialet nga përgjimet i posedojnë njerëz të inkriminuar”

Bexheti: “Materialet nga përgjimet i posedojnë njerëz të inkriminuar”

“Prokuroria speciale duhet të filloj të merret edhe me persona të cilët i kanë nxjerr në treg dhe i ofrojnë për shitje një pjesë të materialeve nga përgjimet. Fatkeqesisht i posedojnë njerëz të inkriminuar”, deklaroi Blerim Bexheti në emisionin Click Plus.

Bexheti hodhi dyshime që materialet mund të kenë rrjedhur nga e ashtuquajtura “Fabrika” e Zahir Beqirit – Çaushi. “Nuk i kam dëgjuar personalisht, por flitet që janë në qarkullim dhe ekziston mundësia këto materiale të montohen.” – shtoi Bexheti.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *