Home / Lajme / Rajon / Bie nga skelet, humb jetën 21 vjeçari

Bie nga skelet, humb jetën 21 vjeçari

Një 21 vjeçar ka humbur jetën duke rënë nga skelet.

Florim Elshani nga fshati Ngucat i Malishevës humbi jetën deri sa ishte duke punuar në ndërtimtari nga ku edhe ka rënë nga skelet, raporton Malishevapress.

Ky është ndër rastet e shumta në Kosovë që punëtorët humbin jetën apo lëndohen gjatë punës së tyre, sidomos në ndërtimtari, pasi punëdhënësit nuk ofrojnë kushte të mira dhe siguri në punë, po ashtu edhe Inspektorët e punës nuk janë në nivel të detyrës.

Gjithashtu lexo

Një polic turk është vrarë nga luftëtari i SHI-së në stacionin policor në Stamboll

Një polic turk mbrëmë është goditur me thikë për vdekje në stacionin policor në Stamboll …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *