Home / Kryesoret / Bogovinë, hajdutët vjedhin lira, hallka dhe euro

Bogovinë, hajdutët vjedhin lira, hallka dhe euro

Të shtunën mbrëma rreth orës 18-22 nga persona të panjohur është bërë vjedhje e madhe në shtëpinë e 37 vjeçarit Z.M nga fshati Bogovinë, njofton TetovaSot.

Hajdutët kanë thyer dritaren në katin përdhesë ku kanë hyrë dhe kanë kontrolluar të gjitha dhomat ku në dhomën e fjetjes kanë marë hallka, zinxhira, lira 24 mijë denarë dhe 185 euro.

Vlera e gjithë kësaj arrinë 104 mijë denarë.

Policia ka kryer hetim dhe punon për zbardhjen e rastit.

Gjithashtu lexo

Kuvendi duhet të votojë për shkarkim të Zvërlevskit

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet të mbajë vazhdime të tre seancave midis të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *