Home / Kryesoret / Bogovinë, qytetarët sërish në protestë për ujin, por si do të jetë reagimi i Hazbi Idrizit?

Bogovinë, qytetarët sërish në protestë për ujin, por si do të jetë reagimi i Hazbi Idrizit?

ë premten Iniciativa Qytetare – Bogovinë ka paralajmëruar protestë për ujë të pijshëm në qendër të Bogovinës, pasi kryetari i komunes nuk u prononcua rreth ultimatumit të banorëve deri me 1 mars.

“Të nderuar qytetarë të Bogovinës, të nderuar nxënës dhe studentë. Ftoheni të merrni pjesë në protestë ! – Protesto uji është i yni! Bogovina me menaxhimin e ujësjellësit njihet në rajon e më gjerë. Pse të kemi Administrim Komunal? Ti vendos të kemi apo të mos kemi ujë! Stop administrimit komunal!”, thuhet në njoftimin e Iniciativës Qytetare – Bogovinë.

Gjithashtu lexo

Deskoski: Drama me Serbinë i ka rrënjët më të thella sesa që mundohet të tregojë Vuçiq (Video)

Epilog i mirë i dramës së panevojshme, e cila ka rrënjë më të thella nga …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *