Home / Lajme / Botë / Davutoglu dënon sulmet e sotme në Bruksel

Davutoglu dënon sulmet e sotme në Bruksel

Kryeministri turk, Ahmet Davutoğlu ka reagur në lidhje me sulmet e sotme në Bruksel.

“Dënoj sulmet të cilat kanë treguar edhe njëherë fytyrën globale të terrorizmit në ngjarjen e ndodhur sot në orët e mëngjesit në Bruksel. Gjithashtu dëshiroj të shpreh ngushëllimet për qeverinë dhe popullin belg si dhe shpreh ndjenjat e solidarizimit në emër të popullit tonë”, raporton Anadolu Agency (AA).

Gjithashtu lexo

Dy terroristë hidhen në erë në Turqi

Dy terroristë nga organizata ekstremiste dhe e ndaluar “Partia maoiste komuniste” u ngritën në erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *