Home / Lajme / Botë / Dy shpërthime të mëdha në Bruksel (Foto)

Dy shpërthime të mëdha në Bruksel (Foto)

Policia belge kishte nisur një operacion bastisjeje në Bruksel ku kishte arrestuar tetë persona të dyshuar për sulmet e Brukselit. Gjatë operacionit në kryeqytetin belg janë dëgjuar edhe dy shpërthime të mëdha.

Këto fotografi tregojnë policinë e armatosur duke u fshehur prapa një makine. Ekspertët e bombave ishin gjithashtu në vendin e ngjarjes, shkruajnë mediat belge, transmeton Gazeta Express.

Agjencia e lajmeve AFP raporton se zona është e rrethuar dhe se policia tashmë janë në vendin e ngjarjes.
Deri tani nuk ka detaje të tjera rreth këtij shpërthimi.

Gjithashtu lexo

Pakistan: Vdesin gjashtë ushtarë pas shpërthimit të bombës

Një bombë rrugore, e cila ka pasur cak një konvonj me trupa ushtarake në jugperëndim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *