Home / Lajme / Rajon / “Easy Jet Aerlines” fillon fluturimet nga Kosova me çmime të ulëta

“Easy Jet Aerlines” fillon fluturimet nga Kosova me çmime të ulëta

Ministria e Infrastrukturës (MI), ka njoftuar se “Easy Jet Airlines”, do të fillojë fluturimet nga Kosova që nga e diela me çmime të lira.

Në njoftimin për media thuhet se hyrja e kompanisë “Easy Jet Airlines” në tregun kosovar do të ndikoj në zhvillimin konkurrues të aviacionit civil, transmeton Express.

“Më 24 mars 2016, kompanisë “Easy Jet Airlines”, i është mundësuar hyrja në tregun e Kosovës, me ç’rast do t’i shfrytëzoj të drejtat e trafikut. Kjo kompani ka orar të fluturimit nga data 27 e këtij muaji. Hyrja e një kompanie Ajrore nga Anglia, në tregun kosovar, është e një rëndësie të posaçme. “Easy Jet Airlines”, operon me low cost dhe do të ndikoj në zhvillimin konkurrues të aviacionit civil”, njoftimi për media.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *