Home / Kryesoret / Ekskluzive: UNITETI dhe LR-PDSH bëjnë koalicion për zgjedhjet parlamentare

Ekskluzive: UNITETI dhe LR-PDSH bëjnë koalicion për zgjedhjet parlamentare

Antpress.mk ekskluzivisht mëson se së shpejti dy subjektet e dala nga dy partitë më të mëdha shqiptare Uniteti i Gëzim Ostrenit dhe Lëvizja për reforma në PDSH e Ziadin Selës do të bashkojnë forcat e tyre në formë koalicioni.

Sipas burimeve të Antpress.mk Uniteti dhe LR-PDSH në javët që vijojnë do të definojnë mënyrën e koalicionit, përkatësisht ata synojnë që në zgjedhjet e ardhëshme parlamentare të marrin pjesë me listë të përbashkët të deputetëve.

Burime partiake për Antpress.mk thonë se ky koalicion do të ketë synim të fitojë në zgjedhjet parlamentare . (Antpress.mk)

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *