Home / Lajme / Maqedoni / Federalizimi i Maqedonisë – e vetmja zgjidhje? (Video)

Federalizimi i Maqedonisë – e vetmja zgjidhje? (Video)

Ish-Kryeministri i Shqipërisë, SaliBerisha, ka folur për situatën e shqiptarëve në Maqedoni.

Në një intervistë për emisionin “Debat” në RTK, Berisha është shprehur se federalizimi i Maqedonisë është zgjedhja më e mirë për shqiptarët, ndaj dhe kjo duhet të ndodhë sa më shpejt.

“Federalizimi është rruga evetme e zgjidhjes së problemeve të shqiptarëve në Maqedoni”, – tha nder te tjera Berisha.

Ky është një qëndrim i vjetër i Berishës, i cili edhe në deklaratat e mëparshme ka kërkuar federalizim të Maqedonisë, raporton Portali Albeu.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *