Home / Kryesoret / Fillon seanca pa opozitën

Fillon seanca pa opozitën

Ka filluar seanca plenare e 24 marsit, pa partitë opozitare. Në sallë të pranishëm janë vetëm deputetët e pozitës dhe grupit 6+.

Kuvendi i Kosovës do të zhvillojë seancën ku në rend dite janë caktuar dhjetë pika për t’u diskutuar. Në mesin e pikave të rendit të ditës do të jetë edhe përzgjedhja e anëtarëve të Organit Shqyrtues të Prokurorimit Publik (OSHP) – kriter për liberalizmin e vizave.

Opozita ka treguar se  nuk do të marrin pjesë në seancën e sotme të Kuvendit./GazetaExpress/

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *