Home / Kryesoret / FRODEM e pyet Ivanovin: Ku përfunduan 100.000 euro fitim ditor i Hekurudhave të Maqedonisë nga transporti i refugjatëve?

FRODEM e pyet Ivanovin: Ku përfunduan 100.000 euro fitim ditor i Hekurudhave të Maqedonisë nga transporti i refugjatëve?

Në konferencën e djeshme të ASHAM, kryetari Ivanov fliste për GEO PROFIT, gjegjësisht sqaroi se “90% nga të gjithë refugjatët që kaluan nëpër Maqedoni kanë shfrytëzuar shërbime nga grupet kriminale, ndërsa sipas raportit të fundit të EUROPOL profiti i strukturave kriminale me ofrimin e shërbimeve ndaj refugjatëve gjatë vitit të kaluar është gjashtë miliard euro”.

Është e udhës që Ivanov t`i sqaroje qytetarëve të Republikës së Maqedonisë se me sa para në atë profit kanë marr pjesë edhe maqedonasit dhe Maqedonia? Ku shkuan paratë nga Hekurudhat e Maqedonisë të cilët nga transporti ditor i refugjatëve fituan edhe deri në 100.000 euro? Biletat e shitura pa llogari fiskale dhe në dorë. Cili ka qenë partneri strategjik i Hekurudhave të Maqedonisë?, pyetën nga FRODEM.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *