Home / Kryesoret / Gazetarja Canevska: Aksioni i djeshëm i prokurores Janeva dështoi, dokumentet u zhdukën

Gazetarja Canevska: Aksioni i djeshëm i prokurores Janeva dështoi, dokumentet u zhdukën

Gazetarja maqedonase, Katerina Canevska ka bërë të ditur se aksioni i djeshëm i prokrurores speciale Katica Janeva dështoi në Regjistrin Qëndror të Maqedonisë ku tentohej që të grumbullohen dokumentet të cilët dëshmojn kriminalitetetin e disa funksionarëve maqedonas.

Canevska shkruan se aksioni “ Fshesa” nuk pati suksese në Regjistrin Qëndror për shkak se një I punësuar e paraqitur rastin te drejtori dhe funskionarët e VMRO-DPMNE-së shkruan Zhurnal.

Më poshtë e keni postimin e plotë.

Aksioni ‘Fshesa” nuk pati sukses në Regjistrin Qëndror falë të një të punësuari i cili e paraqiti rastin. I lumtë “ burrit”. Ka shancë për Maqedoninë. Kriminaliteti të noton në sipërfaqe dhe të crënjëset,ndërsa në Idrizovë po përgaditën qeli burgu për banuesit e rinj. Cdo kush do të kthen dhe të paguaj!

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *