Home / Lajme / Maqedoni / Gjykata Kushtetuese ka shfuqizuar Ligjin për falje të vitit 2009

Gjykata Kushtetuese ka shfuqizuar Ligjin për falje të vitit 2009

Gjykata Kushtetuese në seancën e sotme me shumicën e votave ka sjell vendimin për shfuqizimin e Ligjit për ndryshim dhe plotësim të Ligjit për falje nga viti 2009.

Ky vendim siç thonë nga Gjykata, do të hyn në fuqi pasi të publikohet në “Gazetën Zyrtare”.

“Gjykata me shumicë të votave solli vendimin për shfuqizimin e Ligjit për ndryshim dhe plotësim të Ligjit për falje të viti 2009. Në periudhën e ardhshme do të publikohet edhe në faqen zyrtare të Gjykatës Kushtetuese”, thonë nga Gjykata.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *