Home / Lajme / Rajon / Grabitet taksisiti, policia kërkon ndihmë për identifikimin e autorit (Video)

Grabitet taksisiti, policia kërkon ndihmë për identifikimin e autorit (Video)

Policia e Tiranësi kërkon ndihmë qytetarëve, për të identifikuar autorin e një vjedhje me dhunë. Taksisti i bën rezistencë.

Lidhur me ngjarjen e datës 9 nëntor 2015, në rrugën “Tre Dëshmorët” në Tiranë, shtetasi H. H, ka bërë kallëzim penal se një shtetas i ka kërkuar shërbimin taksi dhe para se të zbriste nga automjeti, nën kërcënimin e nje sendi si ajo e armës se zjarrit ka tentuar t’i vjedhë me dhunë lekët e xhiros ditore, raporton Express.

Më pas agresori është larguar në drejtim të paditur. Policia e Tiranës kërkon ndihmën e qytetarëve për identifikimin e shtetasit , që shfaqet në videon e siguruar nga grupi hetimor. Policia e Shtetit ka vënë në dispozicion 2 milion lekë (të vjetra) për çdo informacion që mund të ndihmojë në identifikimin dhe kapjen e autorit të ngjarjes.

Çdokush që ka informaciom mund të telefonojë në nr. 069 41 05 735

Gjithashtu lexo

Emigranti shqiptar gjen portofolin me dollarë në New York dhe ia dorëzon të zonjës

Një emigrant nga Dibra e Madhe, i cili jeton në Staten Island, Nju Jork, ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *