Home / Kryesoret / Gruevski bllokon faqen që e tregon borxhin publik!

Gruevski bllokon faqen që e tregon borxhin publik!

Pas bllokimit të ueb faqes për përcjelljen e borxhi publik të Maqedonisë nëpërmes numëratorit të vënë në ueb faqen e Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Maqedonisë (ASHAM), tani borxhi publik mund të përcillet në kët ueb-faqe “www.countrymeters.info”.

Sipas informatave të fundit, borxhi publik është 49, 18% nga bruto prodhimi shoqëror (GDP) dhe borxhi për çdo qytetar është 2 563 dollarë. Megjithatë, siç mund të vërehet se ky borxh në vazhdimësi rritet.

Lideri i opozitës, Zoran Zaev, gjithashtu paralajmëroi se nëse vijnë në pushtet, në Portën triumfale do të vendosin numërator për kthyerjen e parave të vjedhura sikur ai në afërsi të Time Square në Neë York.

Numërator që e numëron borxhin nacional gjerman ka edhe në Berlin.
BLOKK2

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *