Home / Kryesoret / Hojt Ji viziton Shkupin sot

Hojt Ji viziton Shkupin sot

Zëvendësndihmës sekretari shtetëror në Departamentin amerikan të Shtetit Brajan Hojt Ji sot do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë.

Siç është paralajmëruar, zëvendësndihmës sekretari shtetëror për çështje evropiane dhe euroaziatike i SHBA-së Hojt Ji, do të pritet nga presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorçe Ivanov.
Në takimet me bashkëbiseduesit nga Maqedonia pritet të bëhet fjalë për situatën aktuale politike në Maqedoni dhe për zbatimin e marrëveshjes së Përzhinës

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *