Home / Lajme / Maqedoni / I shituri të pyet sa u shite

I shituri të pyet sa u shite

Urim Saliu

Per te gjithe te shiturit qe nuk lane parti pa shkuar, dhe qe akuzojne me pislleqet e uleta me pyetjen e pafytyresise se tyre: Sa u shite.Mendojne se ata shiten dhe shitem edhe une.Per momentin jam duke ngrene nje tost.Nje tost kushton 30 denare dhe per aq para edhe nje femije nuk shitet.Vetem per here te pare po mbroj dike qe e kam sulmuar me vite.Shpesh mbase edhe pa te drejte per te derguar ujin atje ku une nuk kam asnje interes.Dhe nuk e dij a do me ngop nje tost sepse me shume nuk kam te blej.Aq eshte meditja ime sepse duhet te mendoj per nje grua qe 15 vite me rrin pa pune dhe per dy femijet e mij.Te tjeret qe akuzojne jane ata qe ia pane hajrin pushtetit dhe tani mendojne se ai pushtet morri fund dhe shikojne dere tjeter ku te futen.Por BDI eshte Mali dhe mali nuk kalohet lehte.Paramendoni te cilter ne publik tregohen ata qe kane ndruar ngjyren partiake kushedi sa here dhe publiku vazhdon ti besoje ” kombetarizmit ” te tyre te shpifur.Une qe i dij qellimet e tyre kam ndryshuar mendimin koheve te fundit dhe po u tregoj qarte: keta qe duan te vijne pas, e kane per pushtet dhe jo per komb a shqiptari.Ata nuk hane tost 30 denare por bejne jete luksi dhe po te hyjne ne pushtet qe tani i kane listat se kush do jete ministri, drejtori, zevendesministri, etj etj.Dhe derisa e ha tostin prej 30 denare vetura atje pertej me rri e bllokuar.Jam i varfer por nuk shitem.Dhe kur tu flet dikush i pacipe, per vlera , shikojeni biografine e tij pak dhe besoni.

Gjithashtu lexo

Foure mbështet reformat në OBRM-PDUKM (Foto)

Ish-euroambasadori në Maqedoni, Erwan Foure, përmes një shënimi të shkurtër në Maqedoni, ka përshëndetur iniciativën …

Një koment.

  1. Po kush mun te jete shitur ma shum se ato t Bdi se qe krejt njerzit ma t mir qe ishin ne luft tani jane nen toke e dergjen ne burgje edhe at mbas luftes..kush i shiti ato kush i vrau ato kush i burgosi ato…kush i bie inspektorat neper vendbanimet shqiptare cdo 2 3 jave a atje posht sguxojn t shkelin. Ato qe kan ikur prej 2002 ne shtet e jashtme mbi100 mij te rinj 90% shqiptar kane ik per pushtet a..ato qe kan ik prej BDI se nuk kane ikur se deshirojn pushtet se pushtetin vec e kane pas po per ta ndryshu at qe kto shpiuna ce 15 vjet n qeveri as lapsin pi xhepi sen e nxjerin…krejt me miliona jan bo bile kan nis ne evrop te investojnne patundsi..po tej si thu se nuk shitesh per 1 tost je shit o i mjer…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *