Home / Lajme / Maqedoni / INA: Nëse nuk lirohet sot Dugolli, në Kosovë do të publikohen “bomba” për Kumanovën

INA: Nëse nuk lirohet sot Dugolli, në Kosovë do të publikohen “bomba” për Kumanovën

Shokëve, miqve, ish bashkëluftëtarëve, por edhe përfaqësuesve të institucioneve në Kosovë u ka ardhur në majë të hundës nga lojërat e autoriteteve maqedonase me Gafurr Dugollin, prandaj kanë dërguar një ultimatum në adresë të partisë maqedonase në pushtet, BDI-së: Nëse nuk lirohet sot Gafurr Dugolli, do të publikojmë incizime të bisedave të zyrtarëve të Maqedonisë lidhur me rastin e Kumanovës.
Marrim vesh se ata kanë kërkuar prej përfaqësuesve të BDI-së që këtë porosi t’ia transmetojnë edhe VMRO-DPMNE-së.
Ky ultimatum ka shkaktuar panik të re në radhët e BDI-së dhe VMRo-së, prandaj pritet që sot përfundimisht ta lirojnë Gafurrin.\ina

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *