Home / Lajme / Botë / ISIS feston me ëmbëlsira, masakrën e quajnë”sulm i bekuar”

ISIS feston me ëmbëlsira, masakrën e quajnë”sulm i bekuar”

Militantë të ISIS dhe xhihadistë janë fotografuar duke shpërndarë ëmbëlsira për banorët në Siri, duke i ftuar të festojnë së bashku masakrën që shkaktuan në zemër të Evropës. ISIS, jo vetëm mori përsipër masakrën në Bruksel dhe kërcënoi me sulme të tjera Evropën, por ka festuar atë që e quajti “sulmin e bekuar”.

Çanta me ëmbëlsira dhe sende të tjera janë dorëzuar nga militantët për fëmijët e vegjël dhe burrat në provincën e Deir Ezzor, në Sirinë lindore.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *