Home / Kryesoret / Ja kush ishte 25 vjeçarja shqiptare që humbi jetën në Itali (Foto)

Ja kush ishte 25 vjeçarja shqiptare që humbi jetën në Itali (Foto)

Është zbuluar kush ishte 25 vjeçarja që humbi jetën në Itali pasi u përplas tragjikisht nga një makinë ndërsa ishte duke ecur buzë rrugës me bashkëshortin e saj, të sapomartuar dhe më një vajzë të vogël fryt të dashurisë së tyre.

Besarta Beqiraj, e reja që duket në foto, ishte mbesa e juristit të njohur Idajet Beqiri, u përplas për vdekje nga një autoveturë në sheshin “Evropa” në Crema të Italisë, ndërsa shoferi i papërgjegjshëm nuk ndali t’i por u largua me shpejtësi, ndërsa bashkëshorti i sj Joni nuk u dëmtua, pasi makina ka marrë para vetëm 25-vjeçaren.

Besarta u transportua menjëherë në spitalin e Bergamos por nuk mundi t’i rezistojë plagëve të marra nga goditja e fortë e makinës. Sipas hetimeve të kryera deri më tani nga autoritetet italiane, makina që përplasi shqiptaren është një Fiat Grande Punto e prodhuar në vitin 2005.

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *